دستگاه های تولید آب از هوا

 

 

چرا آب از هوا؟

 

شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی اتمسفر زمین منبعی بی پایان و دست نخورده از آب را در خود جای داده است. در هر لحظه از زمان، در حدود ۱۲٫۹۰۰ کیلومتر مکعب آب در هوای اطراف زمین وجود دارد. یا به عبارتی دیگر ۱۲ تیریلیون و ۹۰۰ میلیارد مترمکعب آب. برای درک بصری بهتر این حجم آب در هوا، تصور کنید که بر روی تاج سد شهید عباسپور ایستاده اید و به دریاچه پشت سد (مخزن سد) که حجمی معادل ۳٫۱۳۹ میلیون مترمکعب دارد نگاه می کنید. دریاچه بسیار بزرگی ست، درسته؟!! حال تصور کنید که از این دریاچه ۴٫۱۱۰ عدد در برابر شما قرار گرفته است! این معادل حجم آبی ست که در هر لحظه از زمان در هوای اطراف زمین وجود دارد. نکته مهم این است که این منبع عظیم آب، بر خلاف آب های سطحی و زیرزمینی، بی پایان است و هیچگاه از بین نمی رود و اتمسفر زمین همواره در اثر تبخیر آب دریاچه ها، رودخانه ها، دریاها و اقیانوس ها مملو از آب می باشد.

 

استفاده از این منبع عظیم آب راه حلی هوشمندانه در زمینه مبارزه با بحران کم آبی و محافظت از منابع رو به افول آب در کشور می باشد.

 

این دستگاه ها ساخت کجاست؟

 

دستگاه های ما ساخت شرکت های معتبر بین المللی می باشند. کلیه قطعات ساخت معتبرترین برند های اروپا و آسیاست.


 سبز انرژی در نظر دارد که برای اولین بار در ایران خط تولید دستگاه های تولید آب از هوا را در ایران راه اندازی کند، تا گامی بلند در زمینه خودکفایی کشور در این زمینه برداشته شود.


مصاحبه رادیو پیام با مدیر عامل سبز انرژی در حاشیه نمایشگاه بین المللی صنعت آب تهران: 

دانلود ویدیو


دستگاه های شما چگونه هوا را به آب تبدیل می کنند؟

 

دستگاه های ما هوای اطراف را به داخل دستگاه هدایت کرده و آن را از میان فیلتر های مخصوصی عبور داده تا آلودگی و ذرات معلق آن گرفته شود. سپس هوای تصویه شده سرد می شود تا به دمای نقطه شبنم (Dew Point) برسد. در این مرحله فرآیند Condensation اتفاق می افتد و رطوبت هوا از حالت گاز به مایع تبدیل می شود و آب تولید می شود. سپس آب تولید شده فیلتر شده و مواد معدنی مورد نیاز به آن اضافه می گردد و سالم و گوارا در دسترس می باشد.

 

مصرف انرژی دستگاه ها به چه میزان است؟

 

فرآیند تبدیل رطوبت هوا به آب نیازمند مصرف انرژی می باشد. تکنولوژی برتر دستگاه های ما با کمترین مصرف انرژی بیشترین میزان آب را تولید می کنند. به عنوان مثال سری دستگاه های کوچک ما تنها با مصرف ۱.۲ کیلووات انرژی در ساعت (در حدود مصرف یک لامپ قلمی در میوه فروشی ها) تا سقف ۶۰ لیتر (معادل ۴۰ عدد بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری) آب شرب گوارا را در روز تولید می کند. 

 

از چه منابعی غیر از برق شهر می توان برای تامین انرژی این دستگاه ها استفاده کرد؟

 

از دیگر امکانات بسیار شاخص دستگاه های شرکت سبز انرژی، قابلیت اتصال این دستگاه ها به پنل های خورشیدی، باطری و یا ژنراتور برق می باشد. استفاده از این منابع انرژی این امکان را به کاربر می دهد تا حتی بدون دسترسی به شبکه برق کشور آب مورد نیاز خود را در هر منطقه ایی تولید کند. 

 

آیا این دستگاه ها در مناطق گرم و خشک مثل استان کرمان نیز آب تولید می کنند؟

 

همیشه درصدی از رطوبت در هوای اطراف وجود دارد، حتی در مناطق به ظاهر بسیار خشک. در غیر این صورت تنفس برای انسان غیر ممکن می شد. در مناطق بسیار گرم و خشک معمولا تولید آب دستگاه ها در طول روز به علت گرمای بالا و رطوبت پایین، کاهش پیدا می کند. ولی در طول شب به علت نزدیک بودن دمای هوا به نقطه شبنم می توان به مقدار بسیار بیشتری آب تولید کرد.

 

میزان تولید آب دستگاه ها به چه عواملی بستگی دارد؟

 

میزان تولید آب به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله رطوبت موجود در هوا، گرمای محیط، ارتفاع از سطح دریا و نوع مصرف انرژی.

 

دستگاه های شرکت سبز انرژی هوای اطراف را در صورت داشتن رطوبت بالای 15٪ و دمای بالای ۵ درجه سانتی گراد به آب شرب تبدیل می کنند. البته هرچه رطوبت و دما بالاتر باشد میزان تولید آب افزایش می یابد.  


آیا می توان از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی این دستگاه ها استفاده کرد؟

 

بله. 


آیا امکان تخمین میزان تولید آب در منطقه من وجود دارد؟

 

بله. برای تخمین میزان تولید آب در منطقه خود با متخصصان ما تماس بگیرید. در کمتر از چند دقیقه حجم تولید آب توسط هر یک از دستگاه ها در هر یک از ماه های سال و در منطقه جغرافیایی مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد.

  

مزارع آب سبز انرژی چگونه کار می کنند؟

 

مزارع آب سبز انرژى از یک یا چند دستگاه تولید آب از هوا تشکیل شده اند. این مزارع سريع ترين و كارآمدترين راه حل براى توليد و توزيع آب شرب، کشاورزی و صنعتی در محل را فراهم می کنند.  این مزارع حتی در نقاطی که دسترسی به شبکه برق کشور میسر نیست و با استفاده از تکنولوژی اتصال به پنل های خورشیدی، توربین های بادی، باطری و یا ژنراتور برق، آب مورد نیاز را تولید می کنند. این مزارع توان تولید از ۶۰ لیتر تا صدها هزار لیتر آب در روز را دارا می باشند. با احداث این مزارع، خصوصا در مناطقی با جمعیت کمتر از ۵۰۰۰ نفر، می توان مشکلات ناشی از به کار گیری روش های سنتی آب رسانی را به حداقل رساند، از جمله:

۱- نصب و نگهداری از کیلومترها لوله های انتقال آب مستقر در زیر زمین

۲- حمل آب با تانکر

۳- حفر چاه و استفاده از منابع محدود و رو به کاهش آب های زیرزمینی

 

برخی از مهمترین موارد استفاده از مزارع تولید آب از هوا:

           آبیاری مزارع کشاورزی (مخصوصا با ترکیب سیستم آبیاری قطره ایی)

           جذب رطوبت گلخانه ها و تبدیل آن به آب جهت آبیاری محصولا ت گلخانه ایی

           تولید آب شرب روستاهای کوچک (خصوصا در مناطق دور افتاده)

           کارخانجات (مخصوصا جهت تولید آب شرب پرسنل و یا تهیه آب با خلوص بالا جهت تولیدات دارویی و شیمیایی)

           شهرک ها و ویلاهای مسکونی

           هتل ها

 

مزارع تولید آب از هوا می توانند به عنوان زیر ساختی مطمئن -که در زمان کوتاه ۲ تا ۵ ماه قابل اجرا هستند- در کنار طرح های بلند مدت گسترش شبکه تولید و توزیع آب کشور مورد استفاده قرار گیرند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر  در مورد نحوه فروش و قیمت دستگاه های تولید آب از رطوبت هوا با متخصصان سبز انرژی تماس بگیرید.