- تکنولوژی تولید آب از هوا

تکنولوژی تولید آب از هوا
سبز انرژیمقدمه:
سبز انرژی در جهت مشارکت در حل بحران آب کشور و همچنین توسعه تکنولوژی های مرتبط با مدیریت منابع آب، اقدام به واردات، طراحی و تولید سیستم های نوین تولید آب از هوا (Atmospheric Water System) نموده است. در حال حاضر شرکت سبز انرژی به عنوان نماینده انحصاری شرکت Eole Water در ایران محصولات این شرکت فرانسوی را برای اولین بار و در قالب طرح مزرعه تولید آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی به متقاضیان محترم ارائه می نماید.

تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های سبز انرژی، هوای اطراف را برداشت و رطوبت آن را به آب تبدیل می کند. همچنین دستگاه ها می توانند بدون اتصال به شبکه برق کشور و تنها با اتصال به پنل های خورشیدی انرژی مورد نیاز جهت تولید آب از هوا را تولید کنند. استفاده از این سیستم نوین تولید آب این امکان منحصر به فرد را در اختیار اشخاص حقیقی، صاحبان صنایع، مسئولین و ارگان های مرتبط با تولید و توزیع آب قرار می دهد که:

۱- آب شرب، کشاورزی و صنعتی مورد نیاز را در محل مورد نظر و بدون اتصال به شبکه آب و برق کشور، و بدون حفر چاه تولید و توزیع کنند.

۲- آب را از منبعی کاملا جدید (هوا) تهیه کنند و بدین وسیله از سایر منابع آب (از جمله آب های زیر زمینی) محافظت کنند.

مشخصات فنی دستگاه ها و نحوه کارکرد:

دستگاه های سبز انرژی رطوبت هوای اطراف را جدا کرده و آن را به آب تبدیل می کنند. به زبان ساده هوای وارد شده به درون دستگاه سرد شده تا به دمای نقطه شبنم برسد. در این زمان رطوبت موجود در هوا از حالت گاز به مایع (آب) تبدیل می شود. در ادامه آب تولید شده در چند مرحله فیلتر شده و مواد معدنی مورد نیاز به آن اضافه می شود تا به آب شرب سالم و گوارا تبدیل شود. مراحل تصویه برای تولید آب کشاورزی و صنعتی اندکی متفاوت می باشد. البته هرچه رطوبت و دما بالاتر باشد میزان تولید آب افزایش می یابد. برای مثال دستگاه NERIOS G3 این شرکت در منطقه ایی با رطوبت ۵۰٪ و دمای ۲۰ درجه سانتی گراد به میزان ۱.۱ لیتر آب شرب در ساعت تولید می کند. ولی همین دستگاه در منطقه ایی با رطوبت ۷۰٪ و دمای ۳۵ درجه سانتی گراد به میزان ۸.۲ لیتر آب شرب در ساعت تولید می کند.

سبز انرژی مدل های متنوعی از دستگاه های تولید آب از هوا را ارائه می کند. دستگاه ها از ۶۰ لیتر تا 10 هزار لیتر آب در روز را، بستگی به مدل دستگاه و وضعیت آب و هوای منطقه مورد نظر، تولید می کنند. بدیهی است که با در کنار هم قرار دادن مجموعه ایی از این دستگاه ها امکان تولید آب تا صدها هزار لیتر در روز نیز فراهم می شود. از دیگر امکانات بسیار شاخص دستگاه های شرکت سبز انرژی، قابلیت اتصال این دستگاه ها به پنل های خورشیدی، باطری و یا ژنراتور برق می باشد. استفاده از این منابع انرژی این امکان را به کاربر می دهد تا حتی بدون دسترسی به شبکه برق کشور آب مورد نیاز خود را در هر منطقه ایی تولید کند. لیست زیر مهمترین نکات فنی را در مورد این دستگاه ها معرفی می کند:

      استفاده از قطعات ساخت اروپا با کیفیت بسیار بالا (مونتاژ نهایی در فرانسه و ایران).

      عمر بیش از ۲۰ سال (زیرساختی مطمئن برای تولید آب شرب، کشاورزی و صنعتی برای سال ها).

      مصرف انرژی بسیار کم (کاهش هزینه های تولید آب).

      قابلیت اتصال به پنل های خورشیدی (تمام بخش های مربوط به سیستم خورشیدی در داخل دستگاه تعبیه شده است، از جمله شارژر و اینورتر. تنها کافی ست پنل ها و باطری را به دستگاه متصل کنید تا دستگاه بدون نیاز به شبکه برق کشور در هر مکانی برای پروژه شما آب تولید کند).

      کیفیت بالای آب شرب (مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا و سازمان بهداشت جهانی).

      تعمیر و نگهداری بسیار کم هزینه و آسان.

      کنترل دستگاه از راه دور بر روی شبکه های 3G، 4G و WiFi

 برای آشنایی بیشتر با مشخصات فنی مدل ها به بخش دستگاه های تولید آب از هوا در وبسایت ما مراجعه کنید و یا با همکاران ما تماس بگیرید. 

 مزارع تولید آب از هوا:

 

مزارع آب سبز انرژى از یک یا چند دستگاه تولید آب از هوا تشکیل شده اند. این مزارع سريع ترين و كارآمدترين راه حل براى توليد و توزيع آب شرب، کشاورزی و صنعتی در محل را فراهم می کنند. این مزارع حتی در نقاطی که دسترسی به شبکه برق کشور میسر نیست و با استفاده از تکنولوژی اتصال به پنل های خورشیدی، توربین های بادی، باطری و یا ژنراتور برق، آب مورد نیاز را تولید می کنند.

 

با احداث این مزارع، خصوصا در مناطقی با جمعیت کمتر از ۵۰۰۰ نفر، می توان مشکلات ناشی از به کار گیری روش های سنتی آب رسانی را به حداقل رساند، از جمله:


۱- نصب و نگهداری از کیلومترها لوله های انتقال آب مستقر در زیر زمین.

۲- حمل آب با تانکر.  

۳- حفر چاه و استفاده از منابع محدود آب زیرزمینی.

 

در صورت نیاز به تولید آب شرب، کیفیت آب شرب تولید شده توسط مزارع آب مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) می باشد. آب شرب تولید شده بسیار گوارا و سالم، و عاری از هرگونه باکتری، سدیم، نیترات، فلزات سنگین و مواد شیمیایی مضر می باشد.

 

موارد استفاده:

·       روستا های کوچک (بخصوص درمناطق دور افتاده)

·       کارخانجات (خصوصا برای تولید آب شرب پرسنل و یا تهیه آب با خلوص بالا جهت تولیدات دارویی و شیمیایی)

·       شهرک های مسکونی

·       هتل ها

·       آبیاری مزارع کشاورزی (مخصوصا با ترکیب سیستم های آبیاری قطره ایی)


در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه ها در مورد مزارع تولید آب شرکت سبز انرژی با متخصصان ما تماس بگیرید. ما در تمامی مراحل طراحی و اجرای مزارع تولید آب در کنار شما هستیم.
نکات کلیدی در مورد اجرای پروژه های مزارع آب :

 

      صاحبان صنایع با تولید آب با خلوص بالا از هوا، نه تنها باعث افزایش سلامت کارکنان خود و ارتقای کیفیت محصولات آب – بنیان می شوند، بلکه در مبارزه با بحران کم آبی در کشور نیز مشارکت می کنند. 

      دولت می تواند از دسترسی مداوم روستاییان در مناطق محروم به حداقل آب شرب مورد نیاز آن ها اطمینان حاصل کند. 

      مزارع تولید آب از هوا می توانند به عنوان زیر ساختی مطمئن -که در زمان کوتاه ۳ تا ۵ ماه قابل اجرا هستند- در کنار طرح های بلند مدت گسترش شبکه تولید و توزیع آب کشور مورد استفاده قرار گیرند.

      تکنولوژی تولید آب از هوا از سایر منابع آب کشور از جمله آب های زیر زمینی محافظت می کند.

      با استفاده از این تکنولوژی می توان آب شرب مورد نیاز را در محل مورد نظر بدون اتصال به شبکه آب و برق کشور تولید کرد.

      اجرای پروژه های مزارع آبی، مخصوصا در مناطق روستایی، به اشتغال زایی در آن منطقه کمک می کند. دسترسی مدام به آب شرب و کشاورزی سالم از مهمترین عوامل جلوگیری از مهاجرت روستایی می باشد. و باعث تداوم طرح های اشتغال زایی در روستاها می شود.

      توزیع آب شرب سالم در بین روستاها باعث افزایش سلامت روستاییان و کاهش میلیاردها تومان هزینه های درمانی مرتبط با آب ناسالم می شود، از جمله کاهش بیماری های کلیوی، گوارشی و پوستی.  

جهت کسب اطلاعات بیشتر  در مورد نحوه فروش و قیمت دستگاه های تولید آب از هوا  با متخصصان سبز انرژی تماس بگیرید.